Láska na celý život

19. února 2018 v 9:54 | Barbara |  Fenomén
Každý vnímá lásku nějak jinak. Každý má představu o lásce na celý život jinou. Podle mě je to hlavně o respektu k tomu druhému. Nebo to vnímám jinak? Že bych slovo "láska" pochopila špatně? Copak může být člověk zamiloaný do jedné osoby celý život? Nikdy mi to nepřišlo reálné, ani láska na první pohled. Možná nejsem velký romantik jako ostatní.
Zamilovaná jsem byla. Dokonce několikrát. Vždy mi bušilo srdce, až jsem mysela, že mi vyskočí z hrudi, tváře mi zčervenali nebo jsem měla takový pocit. A to jen pokaždé, když jsem viděla danou osobu. NIkdy to nebyla láska na první pohled. Pokud nepočítám svého pejska. ♥
I když moje daší lásky na první pohled mají podobu kabelek a bot na podpatku. Co se týče oblečení, tak si vybírám vždy velmi dlouho. Líbí se mi pár kousků oblečení jako pár kluků, pak přemýšlím k čemu by se mi to oblečení hodilo, až si vyberu ten nejlepší kousek. Na druhou sranu moje zamilovanost skončila stejně rychle jako začala, do třech měsíců jsem byla opět sama.

(Zdroj unsplash.com @romankraft)

Jak vidím lásku já?

Jak jsem psala na začátku. Je to o respektu, úctě a toleranci. V dnešní době se nějaký pár pohádá a hned se rozchází. Je pravda, že nejsem vhodný příklad, co se týče vztahů. Na mou obranu musím říct, že to byli blbci. Neříkám to jako každá holka, ale ani s jedným bych nevydržela. Nepasovali jsme spolu. Možná nepasují k nikomu, proto jsou stále sami jako já. Jejich chování jsem tolerovala hodně dlouho, i přesto že jsem byla zamilovaná. Byla jsem znuděná, až jimi trochu znechucená.
Beru to tak, že každý se pohádá. Pohádáme se s rodiči, také od nich neodcházíme (možná proto, že nemáme peníze?). Pohádala jsem se s kamarádkami a stále se s nimi bavím. Přátelím se s nimi, protože si rozumíme, máme něco společného. Není to samé jako vztah? Váš partner by měl být nejlepším přítelem, který vás podpoří. Proto by jste měli tolerovat špinavé ponožky na zemi, i když se naštvete, pohádáte, pak se spolu nebavíte, ale nakonec bez sebe nevydržíte, protože je to nejlepší přítel, který vám rozumí a chápe vás lépe než vy sami sobe.
Proč dnešní vztahy tak rychle krachují? Podle starších lidí, s kterými se o tom bavím, dnes mi mladí prý někam spěcháme. Vrhneme se o vztahu po hlavě (jako já), uděláme si dítě, ani nemáme čas partnera poznat. Když ho poznáme, tak zjistíme jaký je, jak je nevyhovující. Tím spěcháním myslí i to, že se do pořízení dětí vrháme brzo. Je mi dvacet a mám tolik kamarádek v mém věku, které díte mají nebo ho čekají. Dříve také měli kolem dvaceti děti, ale byla to jiná doba, hlavně co se týče práce. Když jste dokončili učiliště nebo střední školu, měli jste smlouvu a hned měli práci jistou. Dnes tomu tak není. Právě nejčastějšími hádkami jsou finance, na čem mnoho vztahů krachuje.
Taky ještě nejsme na něco takového připraveni. Nejsme ještě vyspělí. Alespoň většina z nás. Je mi dvacet let, ani si pořádně nevydělám peníze jako kamarádky, představa že bych měla živit díte. Jsme ráda, že uživím sebe, mám se jak dostat do práce.
Až jednou budu zakládat rodinu, chci něco zažít, mít na to peníze, protože nechci být zadlužená, nechci aby mi hrozila exekuce s dítětem na krku. Chci nějak to dítě zajistit. Uživit ho, kdyby chodilo i na vysoko školu. Do třiceti bych si mohla našetřit ne?Máte někdo zkušenost se spoluprácí nějké fitmy? Přišla mi nabídka na instagram, že moji sledovatelé budou mít s mým kódem 30% slevu na nákup. Chtěla bych vědět, jak to chodí. Ta firma je z Francie, která to začíná zavádět zde v České republice. Je to firma na šperky. Také by mě zajímalo, jak to je s balíkem ze zahraničí, kolik se bude platit a tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zamilovali jste se někdy na první pohled?

Ano
Ne

Komentáře

1 Mushroom Mushroom | Web | 19. února 2018 v 14:54 | Reagovat

Moje lásky na první pohled jsou knížky, boty a některá zvířata. Jinak s tebou naprosto souhlasím a cítím se stejně, například v tom že se opravdu nedokážu postarat sama o sebe. A dnešní generace? Možná je uspěchaná, ale na druhou stranu je udržování vztahů (minimálně tech přátelských) mnohem jednodušší, protože prostě stačí chvíli chatovat a je to. Minimálně z mého pohledu to tak je.

A jen taková technická.. doporučuji příště zmenšovat obrázky v článcích. Hrozně to zpomaluje načítání blogu. :)

2 B. B. | Web | 19. února 2018 v 18:36 | Reagovat

Já třeba na lásku na první pohled nevěřím, zatím jsem nezažila a myslím, že ani nezažiju, jelikož jsem velmi komplikovaná.
Můj nejkratší vztah trval 3 roky. Vždycky si dávám pozor na to, s kým budu, aby to potom neskončilo po pár týdnech a upřímně tohle u ostatních ani nechápu. Bohužel, i když s jedním jsem byla 4 roky a s druhým 3 roky, tak oba dva to byli idioti a já byla bohužel slepá. Když už s někým jsem, tak nekoukám dopředu na to, že by ten vztah někdy mohl skončit.

3 Jajinka Jajinka | Web | 20. února 2018 v 9:02 | Reagovat

Taky jsem si myslela, že si do 30 našetřím. Je mi 26 a nemám nic. Nemám a nikdy jsem neměla dobře placenou práci, rodiče mi nic nenašetřili, takže jsem začala od nuly a na té také pořád jsem. Tedy až budu chtít mít dítě, vím, že si nebudu žít jako v pohádce. A že asi budu muset aspoň na poloviční úvazek pracovat.

4 V3ronica♥ V3ronica♥ | Web | 20. února 2018 v 9:30 | Reagovat

Nemusíš se bát, je tam spoustu uživatelek, které mají spoustu kladných hodnocení a pokud objednáš u nich, určitě nebude problém =) My jsme se přestěhovali no, teď je tady od nás kousek jeden sekáč, ale nebyla jsem tam

5 Adel Adel | Web | 20. února 2018 v 14:54 | Reagovat

Máš pravdu, že to určitě každý vidí jinak..:) A láska na první pohled.. na ní asi moc nevěřím :)

6 Adel Adel | Web | 20. února 2018 v 18:22 | Reagovat

Děkuju za připomenutí, chtěla jsem to do článku napsat.. :D 90% času sme jezdily ubrem, ae asi dvakrát i metrem.. no a jao je t vážně mazec!

7 leanne leanne | Web | 21. února 2018 v 10:11 | Reagovat

Já teda musím zaklepat, že jsem měla štěstí na skvělýho chlapa, se kterým jsem už 2,5 roku. Jako  není to každej den růžový, ale jak říkáš, nemůžeš se přece rozejít po každé hádce. Teda něco jinýho je, pokud je ten kluk prostě debil, od toho samozřejmě co nejrychleji pryč :D A co se týče zamilovanosti, není to samozřejmě už takový jako na začátku, kdy s tím člověkem chceš být každou minutu, ale občas se na něj podívám a ti motýlci v břiše jsou tam zase jako po první měsíci :) A úplně přesně souhlasím, že láska je spíš už o úctě a respektu. A hlavně komunikaci. Já mám třeba strašnej příklad v mých rodičích, kteří ani jedno ve svým vztahu nemají a podle mě by jim bylo líp, kdyby se už dávno rozvedli - takový vztah nikdy mít nechci.
A co se týče dětí, většina mých kamarádek je na vysoké, nebo školu dodělala a teprve nastoupily do práce, takže kolem mě je právě ten okruh ,,dítě až kolem třicítky". Souhlasím, že nejdřív by měl člověk být schopný postarat se sám o sebe. Já jako student a momentálně bez práce neuživím ani sama sebe. Přítel sice pracuje, ale pochybuju, že kdybych teď otěhotněla, tak by byl schopný uživit mě i dítě :D A i když jde člověk po střední do práce, myslím, že by měl pár let počkat, než něco našetří a bude schopný dát tomu dítěti všechno, co potřebuje. Když jsi sama, je to těžký, ale podle mě když jsi v páru, tak už se něco našetřit dá :)

8 BlondCliché BlondCliché | Web | 21. února 2018 v 14:22 | Reagovat

A já zase věřím, že opravdová láska překoná všechno. Lásku nezapřeš tam, kde je a nenajdeš tam, kde není. Škoda, že jsi ještě nenarazila na fajn kluka se kterým by to stálo za to, ale neměj strach. Někde na tebe čeká :) zatím se alespoň můžeš pořádně soustředit na kariéru a sebe samou :)
A souhlasím s tebou v tom, že než se rozhodneš založit rodinu, měla by sis nejdřív pořádně promyslet s kým je vhodné si tu rodinu založit. A hlavně potom vědět, že společně s partnerem jste schopni to dítě i sebe vzájemně zabezpečit. To je podle mě pád úrazu. Lidé si dělají děti, protože už je jejich vztah nebaví a potřebují změnu. To je podle mě největší chyba. Tyhle vztahy většinou nakonec stejně končí rozvodem nebo nevěrou. Proto je opravdu lepší si takové věci pořádně promyslet :)

9 Lucka Lucka | E-mail | Web | 22. února 2018 v 7:28 | Reagovat

Jako kdybych slyšela sebe. Než budu mít rodinu, chci něco vidět, cestovat, našetřit a mít kde žít, být alespoň tak zajištěná, abych se nemusela bát o střechu nad hlavou a chci dítě přivést do harmonického vztahu. Vždycky jsem si říkala, že před třicítkou skrz tyhle cíle dítě mít nemůžu. Dneska je mi skoro 24 a pořád ještě ty cíle splněné nemám, tak nevím, do kolika to stihnu. :-D Co se týče toho nákupu, tak to opravdu netuším, jak tyhle věci fungují. :-/

10 Lenn Lenn | Web | 22. února 2018 v 13:46 | Reagovat

Já si myslím, že taková ta pravá zamilovanost je jen dočasná, většinou trvá tak rok či dva. Souhlasím s tím, že láska je především o toleranci a pochopení toho druhého. Věřím vztahům na celý život, ale takové to pobláznění, létání na obláčku tam už po letech zkrátka není. Taky bych ráda měla rodinu kolem třicítky, ale kdoví, kde budu za 10 let, jak budu zajištěná... chtěla bych svým dětem dát hezké dětství :)

11 violetnikol violetnikol | Web | 24. února 2018 v 0:18 | Reagovat

Líbí se mi myšlenka článku, jen je škoda, že skoro v každé druhé větě je buď pravopisná chyba, nebo tam ve spěchu chybí písmenko. Nemění to nic na obsahu článku, jen, že by mi se to četlo lépe :)

Osobně také nevěřím na lásku na první pohled, ale na druhou stranu si nemyslím, že se v dnešní době lidi po jedné hádce rozejdou. Je pravda, že už to není jako dřív, kdy by ti tvoje vlastní rodiče řekli, koho si máš vzít, protože je to ekonomicky výhodné, ale co na tom bylo dobrého? Ano, lidé spolu také byli z lásky, ale myslím, že bylo i hodně vztahů, kdy si ty ženy muže vybrané jejich rodiči prostě vzít musely a kolikrát v tom vztahu nebyly šťastné. A slovo rozvod bylo něco jako zakázané slovo.

Přijde mi, že mezi mladými je ta láska opravdu prchavá a končí na základě úplně banálních hádek, ale věřím, že je spousty vztahů, které jsou postaveny právě na principech, které jsi ve svém článku popsala - a myslím, že to si člověk uvědomí teprve až ho opustí puberta :)

12 Romi Romi | Web | 25. února 2018 v 16:34 | Reagovat

pěkně sepsané :)
v textu se tak trochu taky vidím po xx nevyvedených vztazích které byli tez rychlé jsme vzdy ukoncila ja pac mi nevyhovovali každý měl něco co mi vadilo po čase :(

13 Jana Jana | Web | 27. února 2018 v 19:31 | Reagovat

Vzpomínám, jak jsem si vždy plánovala rodinu jako mladá.. jako dítěti mi přišlo všechno jednoduchý, teď tomu tak není, ačkoliv mé přání nikdy nevyprchalo. Nejhorší na tom je, že doba je jiná, přesně jak říkáš. Také chci mít rodinu zajištěnou, bez obav a toho všeho. Každopádně se neustále divím, jak to jiné holky zvládají? O.o
Holka, tak snad jednou toho pravého najdeme! :-)

14 Farted Amaya Farted Amaya | E-mail | 24. března 2018 v 7:04 | Reagovat

Láska je zapeklitá. Já obdivuji ty lidi co mají krásný x desítkoletý vztah. Bez toho aniž by se rozvedli, rozešli a tak dále. Také jsem měla 4 letý vztah, který jsem nakonec musela ukončit.
Bohužel jsem zjistila, že některé věci ve vztahu nepřekousnu a bývalí partner se v tom nezmění. Nejsou to žádné banality, či malé věci co se dali vyřešit. Byĺo to složitější. Ale mám krásní vzpomínky to se musí nechat.
Láska je krásný citm plný překvapení, smíchu a i bolesti. O rodině ani nemluvím. Taky mi postupem času dochází, že by bylo hezké mít ty děti kde vychovávat a hlavně mít s kým. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama