Energie

16. února 2018 v 14:55 | Barbara |  Téma týdne
Když se řekne energie, první co si vybavím je energie v lidech. Moje energie. Následně si vybavím energii kolem nás.
Přemýšlím, jak si udržet energii po celý den. Jak je možné, že jsem plná energie jen ráno a večer jsem tak vyčerpaná? Někdy si přijdu celý den úplně vyšťavená. Přejetá parním válcem. Úplně bez energie.
Pro každého člověka energie znamená něco jiného, každý i pod tímto slovem si vybaví něco jiného. Světlo zářící kolem nás. Ale všem je jasné, že bez energie by se těžko žilo, podle toho jakou energii si vybavíme. Dříve lidé ve starověku přežili bez energie tak jinak bez elektřiny plynu, dnes? Bez té energie bych nenapsala tento článek, pravděpodobně vstávala někdy kolem oběda, protože bych si nemohla nastavit budík. Jak bychom to přežili, kdybychom o to najednou přišli? Stačilo mi to jeden den a nemohli jsme se ani najíst. Byla zima, nemohli jsme si uvařit oběd. Kdyb bylo léto, tak bychom si ugrilovali, opekli jídlo, ale v zimě bez elektřiny jen tak někdo nepřežije. Ani já ne. Jak se vždy říká, přežije nejsilnější, v tomhle přpaě ten nejchytřejší.


Ten nejchytřejší by přežil bez enrgie, díky které jsme v teple, máme teplé jídlo, ale co energie v nás? Bez té by těžko někdo přežil. Každý získává svoji energii z jídla, jakéhokoli jídla. Podle toho, jaký má kdo pohyb, a co snědl, nám vydrží energie na danou dobu. Převážně se získává ze snídaně, proto na své snídni nešetřím, ale i přesto jsem k večeru unavená a nevydžím dlouho ponocovat nebo se dívat večer na film. Začnu vždy zívat. Lámu si hlavu, čím to může být. Tím, že jím málo to rozhodně není, protože můj jídelníček je velmi bohatý.
Někteří dokonce jsou unavení, i když jí pravidelně, ať už zdravě nebo ne. Cítíte se ochablý, nemůžete se donutit k pohybu, nejraději by jste jen leželi. Ne spali, ale jen leželi, protože i zavřít oči je pro vás velká námaha. Je to snad tím, že nám chybí nergie ze Slunce? Protože Sunce je nejdůležitější zdroj energie. Alespoň, co si pamatuji ze školy. Neustále nám opakovali, jak je důležité pro rostliny, které vytvářejí kyslík, který následně dýcháme. Jak nám zaručuje teplo, jak je skvělé pro lidskou pleť. Na druhou stranu může být také pro nás škodlivé, když to na Slunci přeženeme.
Když na tím tak přemýšlím, tak celkově energie, přeci je tak trochu škodlivá. No ne? Neustále slýchávám, jak příliš mnoho tuku je škodlivé, přitom je to zdrojem energie, bez tuku by se nám v těle nerozpustili nějaké vitamíny. Slunce nám zase může způsobit zdravotní problémy, když si na to nedáme pozor, elektrárny kolem nás nejsou podle všeho taky životu prospěšné. Tak ta energie nám pomáhá přežít nebo nás pomalu zabíjí?
Dříve byli taky takové zdravotní problémy nebo je to tím, že si tu energii kolem nás upravujeme, jak mi potřebujeme k přežití.

Pokud by někoho z vás zajímalo, o jsem dnes dělala tak sledujte můj Instagrm nebo facebook. Přiznávám se, že nejsem každý den aktivní, ale obden přidávám fotky na IG.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 17. února 2018 v 15:58 | Reagovat

AHoj :)
Já poslední dva týdny moc nespala, takže energie moc nebyla, každopádně jsem docela energický člověk :D
Já to kolikrát mívám tak, že nemám energii ráno a pak naopak večer, což zní možná docela zvláštně, ale myslím, že to zná i plno dalších lidí :)
Ta fotografie je velice pěkná :)
Ne jen chytrý, ale i šikovný člověk, by bez energií mohl přežít :)
Myslím, že nezáleží na tom, zda je jídelníček bohatý, ale jestli obsahuje to, co má a není ho moc ani málo :)
Přes zimu bývají možná lidé více bez energie. Každopádně, někdy by se tomu ležení dalo říct lenost, ale ne ve všech případech :D
Energie je rozhodně třeba, ale možná čeho je moc, toho je příliš. Docela zajímavý článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama