Zero Waste

5. ledna 2018 v 21:17 | Barbara |  Fenomén
Je možné žít bez odpadků? Je to vůbec možné a je to snadné? Je doba plastu. Dříve byla doba, kamenná, železná, atd... Dnes je doba plastu. Nikdy jsem nad tím tolik nepřemýšlela, nezajímalo mě, co se bude dál dít s plastem, nezajímalo mě, že příroda si s plastem PROSTĚ NEPORADÍ. Nevěděla jsem, že by plast mohl nějak ovlivnit naši planetu. Nepřemýšlela jsem, že právě v tuto chvíli jako já zahodila do koše obal od sušenky. Z PLASTU! Nikdy bych nad tím nepřemýšlela, ani jsem nevěděla, že ZERO WASTE EXISTUJE!
Jak jsem k tomu přišla? Sledovala jsem beauty videa, nějaké jsem s touto slouvislotí hledala (myslím), najednou mi naskočilo video Zero Waste. Byla jsem zvědavá, tak jsem se dívala dál. Na videu to vypadalo tak snadně, tak jsem si včera, že to na dnešek zkusím. Nevyšlo to, koupila jsem si sójový suk a obal jsem zahodila.


Zero waste v překladu znamená nulový odpad. Jak se dočteta na stránce bezpopelnice.cz , jedná se o životní styl, který se v budoucnu stane nutností. Nedávno v televizních novinách ukazovali záběry z jižního Bali, není to příjemný pohled. Pláž zaplavili odpadky z plastu. Odpadky se na Bali hromadí a nemají kam vyvážet. Odpadky vypouští do moře a v tom se máme koupat? Zapltím si drahou dovolenou na Bali a budu se koupat mezi odpadky? To si za tu cenu cenu koupím rovnou bazén nebo si zaplatím pernamentku do aquaparku.
Lidé, co podporují tento životní styl sami přiznávají, že dostat se na 0% vyprodukovaného odpadu není možné, ale dostat se na 10% možné je. Samozřejmě přestat produkovat odpad z jednoho dne na druhý nejde, ale dostat se k těm deseti procentům postupně? Výhody to má. Nejenže tak trochu chráníte planetu, ale zachráníte i život spousty zvířatům. Jak se asi plave kosatkám nebo velrybám mezi sáčky? Pro mě to má ještě jednu výhodu, určitě nejen pro mě, nekoupíte si žadné sušenky! Těžko se ovládám, když vidím něco sladkého, ale obal od sušenky se těžko zrecykluje.
Zero waste nebo-li nulový odpad/bezobalu není o tom, že nebudete používat plast, ale je to otm, že nic nebudete zahazovat. Koupit si plastovou lahev můžete, poikud ji použijete opakokovaně. Lahev na běh je z plastu, protože ze skleněnou lahví by se asi těžko běhalo.

Napsala jsem to jen tak ve zkratce, pokud máte zájem napíšu o tom více. Třeba, jak žít tento životní styl.
Instagram: https://www.instagram.com/i_am_barbaras/
Email: baryys.blog@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jeife jeife | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 22:18 | Reagovat

Hlavu vzhůru :) nemusíš začínat hned u těch nejtěžších věcí jako je sojový suk bez obalu. Já třeba začala před rokem - nošení vlastní tašky, pak vlastní láhev a pytlíky na ovoce a zeleninu ... a doteď si kupuju i věci s plastovým obalem. Důležitý je pro mě to, že se měním. Ne to, že se změním během dne :)
Myslím, že i láhev na běhání má svoje řešení, například taková láhev od firmy equa. Krásná, designová, reprezentativní a přesto lehounká a vyvařitelná ... vydrží klidně roky, a oproti petce se mnohonásobně vyplatí :)
Pro mě osobně zmanená zerowaste zatím castu. Jak jsem říkala - tašky, láhev, svoje sáčky, kompost, recyklace, minimalismus, umět říct ne, věci z druhé ruky, výroba vlastní kosmetiky, vybírat si v obchodě věci v papírových obalech, nakupovat ve velkém (trvandlivé potraviny), nosit si jídlo ssebou včetně příboru, nekupovat palmáč a věci z číny, pokud možno se vyhnout exotickému ovoci, jíst vegansky ... a další, pro mě už samozřejmosti :D
Fakt doufám, že tenhle blog bude i dál v tomhle duchu ... začíná se mi tu líbit <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama