Leden

28. ledna 2018 v 13:56 | Barbara |  My Day

Shrnutí za měsíc Leden

Ani nevím, zda byl pro mě tento měsíc úspěšný nebo ne. Vím, začátky jsou nejhorší, ale další měsíc bude snad lepší. Doufejme. Rozhodně byl tento měsíc pro mě velmi náročný po finanční stránce. Ještěže hodně šetřím. Jsem trochu takový skrblík. Mamka mi furt říkala, že jsem hrozný šetřílek, ale teď se mi ty peníze hodily.
Od prvního ledna jsem začala podnikat v kosmetických službách,kde se věnuji pedikúře. Musela jsem plno věcí nakoupit za tisíce. když jsem si oběhla na zdravotním a socciálním, byla jsem v šoku kolik mám platit. Začala jsem se strachovat, že mi žádné peníze nezbudou. K tomu všemu musím platit měsíčně nájem. Abych pravdu řekla, tajně jsem doufala, že si poplatky zaplatím a z dýšek si vydělám na dovolenou na jaře, chtěla jsem někam jet na víkend do pěti tisíc. Teď vůbec netuším, jestli to zvládnu. Je mi jedno, kdybych musela oželit dovolenou, hlavně, abych se uživila.
budovat si vlastní klientelu je opravdu těžké. Neustálé strachování kvůli penězům. Nikdy mi na penezích nezáleželo, nemusela jsem je nikdy počítat do poslední koruny. Stačilo mi, že jsem měla na autobus domů, přes týden jsem byla zavřená na intru, kde v okolí nic nebylo, tak mě to také bránilo v utrácení. Dost jsem si za rok našetřila a během pár dnů pro začátek podnikání všechny peníze utratila.Než jsem začala podnikat, rozmýšlela jsem se, zda nemám jít do kanceláře. Bála jsem se podnikání, děsilo mě to, protože jsem nevěděla, kam všude mám jít, zda budu mít dostatek peněz. Moc se mi do toho nechtělo, ačkoli jsem věděla, že mě to bude bavit. Mamka mě přemlouvala, že mám dělat, to co mě baví, že mi pomohou si to oběhnout, že mi poradí. Teď nevím, zda jsem se rozhodla správně. Zda jsem je měla poslechnout.
Práce mě baví, představa, že to budu dělat celý život mi nevadí. Není to náročná práce, seznámím se se spoustou lidí. V kanceláři bych na tom nebyla psychicky dobře, vidím to u své tety a to je podle mě psychicky vyrovnaný člověk. Ale výhoda pracovat v kanceláři je taková, že bych měla stálý plat. Bylo by to snažší. Jsem citlivý člověk, vše si beru k tělu a následně si to vyčítám, běhají mi v hlavě takové myšlenky jako "jsem k ničemu", "nic neumím", snadno bych se asi zhroutila. Pracovat v továrně není snadná práce. Vidím to na své rodině. U nás je to samá továrna.
Momentálně jsem na tom finančně špatně jako nikdy. Stalo se mi, že mi došli peníze, ale měla jsem akorát na autobus a nemusela jsem si půjčovat, párkrát se to stalo předtím, než mi přišli další peníze. Nikdy předtím jsem si nikdy od nikoho nepůjčila, byla jsem to já, kdo půjčil je svým nejlepším kamarádům peníze. Teď mi nic jiného nezbývá. Nevím, jak si o to mám řici. Je mi to blbé. Nemám peníze pro sebe, abych mohla jezdit do práce tedy na dopravu a ani na to, abych zaplatila si poplatky jako je nájem, sociální a zdravotní. Nechci být neustále bez peněz. Takhle nikam nemohu, nemohu jít si s někým sednout do kavárny, protože nemám ani čtyřicet korun na pití! A to mi mamka už odpustila nájem na bydlení, jídlo za tento měsíc a k tomu si mám od ní půjčit? Je mi trapně, že nejsem schopna si vydělat na poplatky. Popravě nevím, co mám dělat.

Chtěla jsem vydat článek, ukázat fotky předtím a potom, ale nějak mi nejdou vložit fotky. Po dvou týdnech cvičení s Pamelou Reif se mi zpevnilo břicho, ale obrovská změna to není. Fotky jsem zveřejnila na své facebookove stránce.

Instagram: https://www.instagram.com/i_am_barbaras/
Facebook: https://www.facebook.com/I-am-Barbara-Barbora-Šimrová-336872073463757/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jeife jeife | E-mail | Web | 28. ledna 2018 v 15:30 | Reagovat

Držím palce, ať ti to vyjde :) <3

2 ValarMorghulis ValarMorghulis | 28. ledna 2018 v 18:44 | Reagovat

Asi bude chvíli trvat než si uděláš větší klientelu a bude více zákazníků. Je možnost teď chvíli sociální neplatit - to není povinné na rozdíl od zdravotního. Ale nese to s sebou rizika, že nedostaneš nemocenskou a případně podporu v nezaměstnanosti pokud budeš chtít s živností přestat. Ale na pár měsíců to může jít. Dobrý trik je přihlásit se na školu - vysokou, vyšší - i když nebudeš chodit, tak Tě tam min půl roku nechají a stát za Tebe platí nemocenskou a sociální po tu dobu. Případně si zkusit najít něco vedle na pár hodin. Zkus to vydržet. Začátky nejsou nikdy lehké. Držím palce!

3 Lenn Lenn | Web | 29. ledna 2018 v 18:57 | Reagovat

Věřím, že začátky v podnikání jsou hodně těžké a držím palce, ať se ti daří a najdeš si spoustu klientů :) taky bych ráda časem měla spíš vlastní živnost než práci v kanceláři, ale uvidím, jak se věci vyvinou :)

4 kristensplace kristensplace | Web | 30. ledna 2018 v 14:31 | Reagovat

Začátky v podnikání jsou těžké.
Taky jsem chtěla rozjet svůj kosmetický salón, ale to bych nezvládla. Vím, že by mě to bavilo, ale finančně bych byla v háji.
Tobě ale držím palce a zkus ještě vydržet! :)

5 Jana Jana | Web | 30. ledna 2018 v 15:37 | Reagovat

Dělej to, co Tě baví. :-) Popravdě i mně se ze začátku, kdy jsem se odstěhovala a jak se říká "žila na  vlastní noze", tak jsem měla chvíli problémy s financemi, než jsem si to nějak ukočírovala. :-) A také jsem si půjčovala od mamky, ale tak přeci jenom jí to vrátím, takže v tom zase tak velký problém nevidím, i když je to nepříjemný, samozřejmě. Každopádně pedikůrou si můžeš vydělávat i mimo, což je strašně super. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama